komba,tipy,dlouhe mosty

Pády, porazy, boj na tělo – leden 2016

Komba a tipy:

Když se dostanu do pozice na těsno (jedna ruka drží klinch pod jeho první paží druhá kontroluje jeho duhou ruku pod moji paží). Z této pozice je ideální se dostat do klinche – tzn obě ruce pod jeho paže nebo začít jedno z následujících (uvažujeme pravou ruku pod jeho levou):

-          Kolenem se snažit kopnout do rozkroku, tím si ho navolníme a on odskočí zadkem dozadu a předkloní se, pokud ne – koleno opakujeme. Rukou, která jej drží pod paží budeme zabírat směrem nahoru za mnou, přičemž druhou rukou stále jistím jeho druhou paži u mého těla. Otočím se k němu bokem a snažím se jej přehodit přes bok. Celou dobu se snažím neustále jeho tahat dopředu před sebe. (viz nácvik s gumou u kůlu. Otáčím se zády, ale gumu tahám stále dopředu)

 

Dlouhé mosty

Na co myslet:

-          Vytáčet se v bocích! Síla vychází z těla.

-          Netahat údery rukama. Vytočí se bok, zároveň břicho a vystřelí ruka.

-          Pracovat nohama – cik cak kroky

-          Po úderu (nebo kombinaci úderů) se stahovat do strany dozadu (cca 45 st.)

Komba a tipy:

-          Začínat v diu geuk ma,nakročit přední nohou a začínat přední rukou (stínový, nebo úder do hlavy), pokračovat ze zadní capák/přímka/spodní pod(nad) rukou apod.

-          Při úkroku do strany dozadu nechat dáreček v podobě capáku – první uhýbá hlava, aby byla z dosahu jeho rukou

-          Po stažení očekávám úder a jdu buď do jedné strany dozadu s dárečkem, nebo do druhé strany dopředu, přičemž hlava a tělo poklesne pod úroveň jeho úderu (v případě přímky nebo háku) a jdu capák(kap cheui) nebo overhand na hlavu – ze shora!

 

Přední, přední, zvedák jak z pekla! Zvedák by měl vycházet z pohybu kyčlí. Je pak daleko silnější.

2,1,2 – levej hák, ping cheui, levej hák. Stahovat vždy po háku ruku k obličeji - dávat na to bacha. Při háku vždy zvednout loket výš, vytočit se za hájem a stáhnout se.